Businessclub voetbal fiscaal gunstiger

De omzetbelasting (BTW) op een businesspakket (dure stoelen, eten, etc. in het voetbalstadion) is geen 19% maar 6%. De reden hiervoor is dat voor het verlenen van toegang tot een sportevenement een tarief geldt van 6%. De hoofd prestatie is dus “voetbal” en niet netwerken.

Contactpersoon

Voor vragen over dit onderwerp kunt u contact opnemen met onze BTW specialist, de heer Arjan Hof FB

Toelichting

De procedure is opgestart door FC Utrecht. De Belastingdienst was van mening dat er sprake van een business Event of het netwerken, voetbal is maar bijzaak, aldus de Belastingdienst. Gevolg hiervan zou zijn het hoge BTW tarief van 19%. FC Utrecht was van mening dat er sprake was van het toegang verlenen tot een sportevenement (een voetbalwedstrijd), derhalve 6% BTW. De Belastingdienst gaat niet in Hoge Beroep.

Gevolg

Alle voetbalclubs en overige sportorganisaties hoeven maar 6% BTW te rekenen over hun bedrijfsarrangementen en businessstoelen. Voor de gemiddelde klant van de voetbalvereniging maakt dit geen verschil. Voor klanten die de Omzetbelasting niet kunnen verrekenen (gemeenten, ziekenhuizen, scholen) wordt het bezoeken van de voetbalclub dus fiscaal voordeliger. Let wel op de loonbelasting gevolgen.

Bron Rechtbank Haarlem, 08/3303

Twitter Updates

follow me on Twitter

Volg ons op: