Hulp bij inkeerregeling

U heeft het formulier inzake de inkeerregeling ingevuld en krijgt vervolgens een vragenbrief van de belastingdienst.

  • Welke informatie moet u verstrekken?
  • Hoeveel tijd heeft u?
  • Moet u over 12 jaar alle informatie verstrekken of mag het ook over een kortere periode?
  • Wat moet u uiteindelijke betalen?
  • Welke rechten heeft u?


Wij hebben een kleine 100 mensen begeleid bij de inkeerregeling en hebben voldoende ervaring bij de omgang met de belastingdienst en weten exact wat wel en niet mogelijk is. Er zijn vele grijze gebieden waarbij wij u prima van dienst kunnen zijn. Voor complexere zaken is het inschakelen van een fiscaal jurist nuttig en voordelig, aldus vele van onze klanten. Binnen het kader van de (internationale) wetgeving zorgen wij ervoor dat uw situatie zo voordelig mogelijk wordt opgelost.

Contactpersoon

Voor vragen over dit onderwerp kunt u contact opnemen met de heer mr. drs. Sanne van den Elst of de heer Yvo Burkink FB. Een oriënterend gesprek bij ons op kantoor is zonder verdere kosten of verplichtingen. Daarna brengen wij een offerte uit voor onze werkzaamheden.

Schema

  • inkeren in 2009 : geen boete
  • inkeren voor 1 juli 2010 : altijd een boete over jaren langer dan 2 jaar geleden. (15%)
  • inkeren na 1 juli 2010 : altijd een boete over jaren langer dan 2 jaar geleden (30%)
  • inkeren in 2011 : altijd een boete over jaren langer dan 2 jaar geleden (naar verwachting 50%)
  • ontdekking door belastingdienst in 2009 : 100% boete
  • ontdekking door belastingdienst in 2010 : 300% boete (over periode na 1 juli 2009)

In sommige gevallen is inkeren in 2010 goedkoper dan inkeren in 2009, het oudste jaar (1997)  valt af en hiermee een grote rentelast.