Later belasting betalen voor ondernemers
Vanaf 1 juli 2009 mogen ondernemers eens per kwartaal hun BTW (Omzetbelasting) afdragen in plaats van eens per maand. Dit levert een liquiditeitsvoordeel op voor vele ondernemingen, u hoeft immers pas 3 maanden later uw BTW af te dragen. Het formulier dat u hiervoor moet invullen is er nog niet.
Tevens heeft de staatssecretaris aangekondigd dat er eind mei 2009 maatregelen komen waarbij bedrijven met schulden bij de belastingdienst tijdelijk meer tijd gunnen om de aan hun fiscale verplichtingen te voldoen. De voorwaarden volgen nog.
Essentie
Op dinsdag 21 april 2009 heeft de Staatssecretaris bij het jaarcongres van de Kamer van Koophandel gemeld dat hij aan de Belastingdienst opdracht heeft gegeven bedrijven tijdelijk meer tijd te geven om aan hun fiscale verplichtingen te voldoen. Dit liquiditeit staat door de crisis onder druk en hierdoor wordt voorkomen dat bij vele bedrijven beslag wordt gelegd en zelf een faillissement wordt aangevraagd. Dit voorkomt dus een hoop gezeur en adviseurkosten. Het plan wordt volgende week (laatste week van april 2009) uitgewerkt. Hierin wordt dan gemeld voor welke belastingen en bedrijven de maatregel zal gelden, niet te vroeg juichen derhalve. Als de regeling niet voor u zou gelden kan sprake zijn van een onrechtmatige rechtsongelijkheid of strijdigheid met het gelijkheidsbeginsel.







